Wskazanie Zmarszczki statyczne, grawitacyjne
Cena zabiegu Od 1200 zł
Czas zabiegu 15-30 min
Kiedy wracasz do pracy Bezpośrednio po zabiegu, niekiedy pojawia się krótkotrwały obrzęk lub zasinienie
Jak długo utrzymuje się efekt 9-24 miesięcy
Przeciwwskazania
  • Ciąża i karmienie
  • Stan zapalny miejscowy skóry
  • Skłonność do bliznowacenia
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne – przeciwwskazanie względne (wymagają konsultacji lekarza prowadzącego)

 

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Z wiekiem jego ilość w naszej skórze spada. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego przywracają skórze sprężystość, jędrność, nawilżają ją i wyraźnie spłycają zmarszczki.

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym polega na podskórnym wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma postać plastycznego żelu, który wypełnia miejsca, grdzie pojawiły się zmarszczki/bruzdy lub gdzie brakuje objętości. Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą w zależności od obszaru i wskazań terapii.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry (w mezoterapii). Utrzymuje się w tkance od kilku dni do około miesiąca.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Czas utrzymywania się w tkance zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech pacjenta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się dłużej, niekiedy nawet do 24 miesięcy.