Wskazanie Spadek nawilżenia i elastyczności okolic intymnych, skłonność do podrażnień i mikrourazów, odmłodzenie okolic intymnych
Cena zabiegu Od 2 500 zł
Czas zabiegu 30 min
Kiedy wracasz do pracy Bezpośrednio po zabiegu, niekiedy pojawia się krótkotrwały obrzęk i bolesność
Jak długo utrzymuje się efekt 18 miesięcy
Przeciwwskazania
  • Ciąża i karmienie
  • Stan zapalny miejscowy skóry
  • Skłonność do bliznowacenia
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne – przeciwwskazanie względne (wymagają konsultacji lekarza prowadzącego)

Suchość i atrofia pochwy i sromu może występować u kobiet w każdym okresie życia. Dolegliwość ta może być wynikiem stylu życia, stosowania izotretynoiny, leków antydepresyjnych, bądź też może być związana z okresem menopauzy, w szczególności u kobiet niestosujących hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).

Kobiety aktywne znacznie częściej narażone są na podrażnienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które wtedy niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami. Dlatego właśnie ulubione zajęcia sportowe takie jak jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny trening fitness mogą wiązać się z nieprzyjemnymi i bolesnymi otarciami, co powoduje, że wiele kobiet postanawia zrezygnować ze swoich pasji. Większość kobiet, których dotyczy atrofia warg sromowych większych i/lub suchość pochwy odczuwa dyskomfort i ból podczas stosunków seksualnych, co bardzo negatywnie wpływa na jakość i aktywność seksualną kobiet.

Rozwiązaniem tego problemu jest zabieg z zakresu ginekologii estetycznej.

Zastosowanie nieinwazyjnego leczenia preparatami kwasu hialuronowego przywraca nawilżenie, pożądany wygląd i funkcje zewnętrznych narządów płciowych kobiet i sprawia, że mogą nadal aktywnie korzystać z życia.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w wargi sromowe większe umożliwia przywrócenie objętości skórze, jej ponowne nawodnienie oraz wygładzenie. Zabieg ten pobudza również aktywność fibroblastów i tym samym syntezę kolagenu, co przyczynia się do regeneracji skóry w okolicach intymnych.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym lub w wieku rozrodczym, u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie pochwy i sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez oraz dla kobiet w wieku post-menopauzalnym, menopauzalnym lub w wieku rozrodczym ze skłonnością do/lub objawami umiarkowanego, ostrego, częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych.