Wskazanie Utrata jędrności skóry, utrata owalu, zmarszczki i bruzdy
Cena zabiegu Od 5 000 zł
Czas zabiegu Ok 2 godz
Kiedy wracasz do pracy Bezpośrednio po zabiegu obrzęk, możliwe zasinienia
Seria 1-3 zabiegi w zależności od deficytów
Jak długo utrzymuje się efekt Do 36 miesięcy
Przeciwwskazania
  • Ciąża i karmienie
  • Cukrzyca
  • Nadciśnienie
  • Stan zapalny miejscowy skóry
  • Choroby nerek i wątroby
  • Palenie papierosów

 

Idealny zabieg dla osób chcących w naturalny sposób wypełnić zmarszczki i jednocześnie wyszczuplić i wymodelować sylwetkę.

Przeszczep tkanki tłuszczowej sprawdza się w działaniach w obrębie twarzy, kiedy zachodzi potrzeba usunięcia widocznych oznak starzenia tkanki. Procedura pozwala wypełnić wybrane partie, co w naturalny sposób napina skórę. Dzięki wypełnianiu wybranych okolic własnym tłuszczem pacjenta nie istnieje praktycznie ryzyko powikłań związanych z odrzuceniem wypełniacza przez organizm.

W miejscu pobrania, w znieczuleniu tkanki robi się niewielkie nacięcie, tak, aby umożliwić wprowadzenie kaniuli, przy jej pomocy pobrane zostaną komórki tłuszczowe. Pozyskane tkanki preparuje się w celu pozyskania zawiesiny komórek tłuszczowych oraz macierzystych. Jest ona bogata w różnego rodzaju czynniki wzrostu oraz substancje odżywcze. Ma to wpływ na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. Tkanka przed wszczepieniem w nowe miejsca jest odpowiednio przygotowywana – oczyszczana z płynnej frakcji i poddawana selekcji.

Przeszczepia się jedynie komórki zdrowe i nieuszkodzone. Uzyskanym ostatecznie tłuszczem wypełnia się wybraną okolicę twarzy lub ciała.
Finalne rezultaty w pełni uwidaczniają się po ok. 3 miesiącach od lipotransferu. Tkanka, którą wypełnia się ubytki, funkcjonuje na takich samych zasadach jak cała tkanka tłuszczowa w organizmie.