Lenisna to zabieg przeznaczony jest do leczenia zmarszczek głębokich, wiotkości i znaczących ubytków tkankowych.

Produkt Lenisna został zaprojektowany jako wypełniacz działający w czasie o stężeniu 170 mg kwasu polimlekowego PDLLA oraz 30 mg nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Poprzez dostosowanie ilości roztworu, oraz wielkości cząsteczek od 50 do 60 mikrometrów o kształcie okrągłym, porowatym i połączeniu ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym otrzymano hybrydę dostosowaną do aplikacji w tkankę podskórną lub okostnowo.

Co to jest Lenisna?

Lenisna to jeden z najbardziej efektywnych ze znanych w medycynie estetycznej stymulatorów produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry, mówiąc wprost za jej młodzieńczy wygląd.

Efekt Wow! Dzięki połączeniu kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym HA otrzymujemy efekt, który widoczny jest od razu po zabiegu. Wypełnienie utrzymuje się do momentu, gdy dominować zaczyna proces produkcji nowego kolagenu przez kwas poli D,L mlekowy.

Co czyni preparat Lenisna wyjątkowym?

  • jego zdolność do silnej i długotrwałej stymulacji produkcji kolagenu oraz przywracania młodzieńczego wyglądu w sposób stopniowy i naturalny,
  • brak konieczności masowania miejsc pozabiegowych z uwagi na okrągły, porowaty kształt cząsteczek kwasu PDLLA co daje możliwość połączenia ich z nieusieciowanym kwasem hialuronowym

Zastosowanie Lenisna

Produkt Lenisna z uwagi na wysokie stężenie kwasu poli D,L mlekowego 170 mg oraz kwasu hialuronowego 30 mg stosuje się w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy. Szczególnie do korekcji wgłębień skóry takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry, opadania twarzy i wiotkości. W związku z tym, z powodzeniem możemy stosować go na wewnętrzną stronę ud, brzuch, pośladki i obwisłe ramiona.

Pozytywne efekty widać przez co najmniej 24 miesiące po 2/3 zabiegach wykonanych w odstępie 12 tygodni. Zabieg nadaje się szczególnie dla skór wiotkich, atroficznych, z dużą ilością drobnych zmarszczek, o małej objętości lub dużymi ubytkami objętościowymi. Kwas polimlekowy powoli, ale systematycznie odmładza skórę, zagęszczając ją i czyniąc ją bardziej atrakcyjną, pełną blasku. Efekt jest przy tym w pełni naturalny.

zabieg lenisna jak działa
https://lenisna.pl/

Bez grudek i masowania

Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania wyeliminowano ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego PLLA.

Patent: No. 10-1481441 – metoda wytwarzania mikrocząstek polimerowych o strukturze sieciowej co daje możliwość połączenia z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, który stanowi nośnik dla  kwasu PDLLA

Patent: No. 10-1725279 – proces otrzymywania mikrocząstek kwasu polimlekowego metodą natryskową – kształt kulisty porowaty.

Efekty terapii unikalnej hybrydy kwasu polimlekowego (PDLLA) i kwasu hialuronowego (HA)