Wskazanie Wiotkość skóry powiek, opadająca powieka
Cena zabiegu Od 1200 zł
Czas zabiegu 60 min
Kiedy wracasz do pracy Kilka dni po zabiegu powieki są obrzęknięte i pokryte maleńkimi strupkami
Jak długo utrzymuje się efekt Ok 2 lat
Przeciwwskazania
  • Ciąża i karmienie
  • Stan zapalny miejscowy skóry
  • Tendencja do bliznowacenia i przebarwień
  • Niektóre choroby oczu

Opadające, wiotkie powieki to problem bardzo powszechny. Dotyczy praktycznie każdej osoby po 45-50 roku życia. Dotychczas w ramach poprawy jakości skóry okolicy oka stosowaliśmy zastrzyki z toksyny botulinowej oraz rozmaite odmiany mezoterapii. Teraz do akcji wkroczyła nowa broń – plazma.  Metoda ta opiera się na oddziaływaniu na skórę zjonizowanej materii o stanie skupienia przypominającym gaz, w którym znaczna część cząstek jest naładowana elektrycznie (iskra). Plazma to nowoczesna technologia odmładzania skóry powodująca kontrolowane uszkodzenia tkanki oraz fizjologiczny proces gojenia.

Zabiegi blepharoplastyki górnej i dolnej wykonuje się po uprzednim znieczuleniu miejsca zabiegowego (substancja znieczulająca nakładana bezpośrednio na skórę lub iniekcja środka znieczulającego do skóry) z uwagi na wysoką wrażliwość skóry powiek.

Zabieg trwa ok 30-45 min. Tuż po zabiegu pomimo obrzęku zauważalne są pierwsze efekty. Czas gojenia zmian jest uzależniony od rozległości i głębokości zabiegu i  trwa zwykle od 3 dni do 2 tygodni.