Zabieg polecany jest  dla osób, które borykają się z problemem drobnych zmarszczek. Znakomicie sprawdza się u pacjentów chcących pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Zabieg laserem Emerge™ eliminuje również drobne przebarwienia na skórze.
Resurfacing skóry przy użyciu frakcyjnego lasera Emerge™ wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje zjawisko, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie nieznacznie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się kilka godzin. Przez 1-3 dni po zabiegu widoczne mogą być bardzo drobne strupki, które po około tygodniu ulegną całkowitemu złuszczeniu.
Terapia rekondycjonująca skórę obejmuje od 4 zabiegów co 2 tygodnie.

Laser frakcyjny Mosaic w kontrolowany sposób uszkadza skórę, by pobudzić jej regenerację, czyli odmładza przez gojenie. Technologia lasera frakcyjnego Mosaic jest stosowana do usuwania zmarszczek, rozstępów, przebarwień i wszelkiego rodzaju blizn. W przeciwieństwie do peelingów laser frakcyjny Mosaic działa na głębsze struktury skóry powodując wyrównanie jej powierzchni. Laser frakcyjny Mosaic jest idealny na laserowe usuwanie blizn, usuwanie blizn trądzikowych, usuwanie rozstępów, odmładzanie twarzy, odmładzanie skóry. Laser frakcyjny Mosaic to najnowsze osiągniecie techniki laserowej. Wiadomo, że aby uzyskać poprawę stanu skóry związaną z jej pełną przebudową, musimy zastosować techniki wywołujące w rzeczywistości uraz w obrębie skóry właściwej. W technologii lasera frakcyjnego Mosaic w przeciwieństwie do stosowanych dotychczas laserów, nie naświetla się skóry punkt przy punkcie doprowadzając do intensywnych odczynów pozabiegowych (w wyniku większego urazu skóry), ale wywołuje się jej mikroskopijne uszkodzenia sięgające skóry właściwej. Dzięki temu proces leczenia przebiega bardzo szybko, bez widocznej rany, nie jest uciążliwy i pozwala na normalną aktywność. Podczas zabiegu laser naświetla z wielką precyzją około 20 % powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Układ impulsów na skórze jest tak precyzyjny, że wygląda jakby promieniowanie padało przez sitko. Taki wybiórczy i głęboki sposób działania wywołuje regeneracje porównywalną z terapią bardzo inwazyjną.

Zabieg naświetlania laserem frakcyjnym może zostać przeprowadzony tylko w gabinecie lekarskim i jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Przed zabiegiem skórę zostanie dokładnie oczyszczona. Następnie nakłada się krem znieczulający , który jest usuwany zwykle po godzinie. W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest zimnym powietrzem, co również wpływa na łagodzenie doznań w trakcie terapii.

Typowa procedura w zależności od wskazań i efektów składa się najczęściej z 3-5 zabiegów w odstępach 1-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu lekarz ustala wizyty indywidualnie. Efekty terapii frakcyjnej są długotrwałe. W przypadku odnowy skóry widoczne nawet po roku od zabiegu, a w przypadku blizn praktycznie niezmienne.
Po zabiegu – Bezpośrednio po zabiegu przez dwie trzy godziny pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres 2-3 dni występuje przemijający lekki rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni, związane jest to z indywidualnymi właściwościami skóry. Powierzchowne złuszczanie naskórka jest efektem procesu odnowy.