EGZOSOMY ASCE+ to nowa generacja terapii regeneracyjnych i anti-aging,
to wynik 50 lat poszukiwań substancji o najsilniejszym potencjale regeneracyjnym,
to przełomowa i bezpieczna terapia potwierdzona licznymi badaniami.

Egzosomy ASCE+ to niezwykle małe pęcherzyki (1/100 wielkości komórki), które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej. Dostarczając komórkom ważnych informacji na temat regeneracji egzosomy dosłownie zmuszają komórki do działania. Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że egzosomy pochodzące z mezenchymalnych komórek macierzystych mają nieocenione oddziaływanie na kondycję skóry – pobudzają różnicowanie się komórek, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny, pobudzają angiogenezę, czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, przyspieszają i regulują proces gojenia się ran. Zastosowanie ich na skórę powoduje poprawę jej ogólnej kondycji; nawilżenia, elastyczności, kolorytu, zmarszczki ulegają redukcji, widoczne jest jej odmłodzenie. Z uwagi na olbrzymi potencjał regeneracyjny egzosomy mogą być wykorzystywane w terapiach leczniczych i zabiegach odmładzających. Działają one również stymulująco na odrost włosów.

Wskazania do zastosowania terapii egzosomami w medycynie estetycznej:

  • Skóra o słabej zdolności do regeneracji
  • Skóra pozbawiona równowagi, z dużymi porami i zaczerwienieniami
  • Skóra trądzikowa z bliznami potrądzikowymi
  • Skóra wrażliwa i cienka skłonna do podrażnień
  • Skóra z chorobami zapalnymi np. atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty

Udowodniona skuteczność kliniczna:

Udowodniona skuteczność kliniczna:
• odmładzanie skóry: redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu, poprawa nawilżenia.
• terapia przebarwień: poprzez zmniejszenie zawartości melaniny w komórkach.
• przyspieszenie gojenia ran oraz zmniejszenie powstawania blizn po zabiegach chirurgicznych.
• leczenie atopowego zapalenia skóry: terapia egzosomami łagodzi ciężki stan zapalny i wspomaga odbudowę bariery skórnej.
• leczenie łysienia andorogenowego oraz telogenowego u kobiet i mężczyzn.

Dlaczego w ARTISMED stosujemy egzosomy ASCE+…?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów!

  • ASCE+ to pierwsze 100% czyste egzosomy dostępne na rynku. ExoSCRTTM to pierwsza na świecie opatentowana technologia umożliwiająca pozyskanie wysoko oczyszczonych egzmsomów z podłoża kondycjonowanego.  ASCE+ obecnie jedyne na rynku egzosomy, których ilość w preparacie została potwierdzenia za pomocą określonych markerów cytometrii przepływowej.
  • Egzosomy ASCE+  zawierają około 400 rodzajów lipidów, 600 rodzajów miRNA oraz 1000 innych czynników wzrostu i białek, w tym 96 rodzajów miRNA i ponad 200 typów białek mających działanie przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe, rozjaśniające, stymulujące migrację i proliferacje komórek.
  • Skuteczność ASCE+ potwierdzona klinicznie – ponad 50 lat badań, prawie 300 badań klinicznych, 2900 publikacji i 27 patentów potwierdzających 7-krotnie zwiększoną syntezę kolagenu 3-krotnie zwiększone wytwarzanie elastyny w wyniku zastosowania terapii ASCE+.

Prace naukowe nad egzosomami trwają od dziesięcioleci. W 2013 zaowocowały kolejną, trzecią już nagrodą Nobla dla Jamesa E. Rothmana, Randy’ego W. Schekmananda i  Thomasa C. Südhof’a. Naukowcy ci opisali mechanizmy transportu i komunikacji międzykomórkowej za pomocą egzosomów. 

Wiele badań pokazuje, że egzosomy wydzielane przez komórki macierzyste pełnią funkcję stymulującą naprawę uszkodzonych tkanek, podobnie jak same komórki macierzyste. Dlatego naukowcy zaczęli zwracać uwagę na możliwość wykorzystania egzosomów z komórek macierzystych do leczenia różnych chorób i regeneracji organizmu. Trwają więc badania nad wykorzystaniem egzosomów w diagnostyce onkologicznej i transplantologii, w chorobach neurodegeneracyjnych, kardiologii, pulmonologii, okulistyce i stomatologii.  

Czy egzosomy okażą się przełomem w regeneracji? Czas pokaże.
Efekty odmładzania skóry zostały potwierdzone w licznych badaniach dlatego wprowadziliśmy ten zabieg do naszej oferty.